Блог BeriDari

15 вражень, які варто подарувати дитині

Якщо всі діти особливі, чому з них виростають звичайні дорослі?
Джордж Карлін
У нас є власна відповідь на це питання. Просто містери та місіси "суперзаклопотані дорослі" не мають часу на справжні веселощі, тому що грають у свою гру - "доросле і відповідальне життя". Але іноді треба дати копняка такому дорослому, щоб його inner child зміг нарешті вибратись і трохи побешкетувати з рівними собі.

Коли вам це вдасться, ваш внутрішній малий підкаже, чим зайнятись у День захисту дітей. Але якщо він чи вона сиділи під замком дуже довго - ми вам допоможемо.

Предки наших предків казали, що потрібно збудувати дім, виростити дерево, виховати сина і ти грандмайстер цього життя. В одному вони мали рацію, щоб стати щасливим і особливим дорослим потрібно спробувати все (що не заборонено кримінальним кодексом) і із цього досвіду залишити собі найцінніше.

Перед тим, як ми перейдемо до списку важливих досвідів, що можна подарувати дитині, у нас є два коментаря:
Для того щоб подарувати дитині враження, емоції та надважливий досвід День захисту дітей ідеально підходить, а от день народження - not so much.

Діти дуже люблять такі подарунки, щоб можна було потримати у руках, побрязкати ними, пожмакати, дати по голові молодшому братові (випадково або ні) та врешті решт розбити. Саме такі подарунки вони очікують на День народження та Новий рік.
В день, коли ви вирішили подарувати дитині враження та досвід - дайте копняка своєму відповідальному дорослому.

Радійте кожному зустрічному мурасі, здоровкайтесь з екскаваторами і сміттєвозами на дорозі, бігайте за дитиною як Фібі із "Друзів" і голосно верещіть від кожного, навіть не забитого, дитячого голу.
То які ж досвіди, на нашу думку, варто подарувати дитині?
Похід у ляльковий театр
Якщо ви вважаєте, що ваша дитина замала - в Київському ляльковому театрі вистави 0+ дають. Це коли не треба сидіти рівно у кріслі, а можна і на сцену вилізти, щоб змінити хід виступу! Малечу там не обмежують нічим, може вона проявить свої акторські таланти прямо на сцені?
Тренування на батутах
Це не просто стриб-скок - це мікс акробатики та паркуру. Він навчиться простим рандатам та кульбітам, а ви вивчите нові слова.

Можна просто влаштувати батутний відрив - дозволити стрибати на батуті поки дитина там не засне.
Відвідайте музей
Сумніваємось, що малюк буде в захваті від картин Пікассо або Марії Примаченко. А от від медуз, акул, опудал різних тварин та скелетів динозавра захват гарантуємо.

Пошукайте музеї, які на День захисту дітей деякі роблять різні активності для малечі або підбирайте хоч трошки цікаві з погляду дитини музеї (ви ж дали копняка своєму дорослому?)
Покатайтесь на дитячій залізниці
Якщо у вашому місті немає дитячої залізниці чи хоча б моторошного паровозика - йдіть на залізничну станцію і зустрічайте кожен потяг так, ніби він везе вам вагон золота. Стрибайте, махайте йому - вищим захватом буде, якщо паротяг вам гудне.

Пірніть у дитинство в такий день!
Кемпінг
Тут важливий баланс, щоб було не дуже радикально (дитина не має добувати собі воду чи їжу), але й не дуже комфортно (без wi-fi точно).

Діти 90х росли в умовах стабільного кемпінгу - із їжі тільки консерви, телевізор один на весь дім і ніякого інтернету. Але діти народжені у вік діджиталізації так собі уявляють середньовіччя.

Не треба доводити, що раніше було круто, а тепер всі в телефонах. Просто покажіть дитині, що є цілий світ і в ньому є веселощі окрім інтернету.
Посадіть квіти чи дерево разом
Коли розпуститься перша квітка, виражайте захват, як актор, який щойно отримав Оскар. Хваліть дитину і нагадуйте, що саме вона посадила ці квіточки.

Купіть дитячу лійку і поливайте жаркими літніми вечорами. Потім дитина починає помічати кожну квітку у місті і милуватись прекрасним. Можете посадити квіти у горщик і вирощувати вдома.
Подаруйте дитині ідеальний день
Коли, як не на День захисту дітей? Згадайте своє дитинство - про який день ви мріяли? День без садочку, дивитися мультики, їсти морозиво та пироги?
Тоді візьміть вихідний, скасуйте садочок і party as hard as you can, навіть якщо це означає тричі за день подивитись Холодне серце або Тачки.
Дозвольте обрати книгу в книжній лавці
І взагалі, виділіть бюджет дитині на магазин. Раз в місяць давайте їй 20 гривень і нехай на них купляє, що хоче. Навчіть її зберігати гроші, щоб купити щось дороге.

Подаруйте дитині урок фінансової грамотності.
Звозіть дитину на ферму
Нехай вона дізнається як насправді звучить "хрю-хрю" і відчує розчарування, що коник не каже "іго-го". Кожен мультик потім буде сприйматись на новому рівні.
Прогуляйтесь під дощем
Одягніть скафандр, якщо вам так буде спокійніше, але дайте дитині плюхнутись у всі калюжі. Підняти личко вгору і намагатись дізнатись смак дощу. Лопатою попереносити воду із однієї калюжі іншу.

А ще краще купіть й собі гумові чоботи, ви здивуєтесь скільки заздрісних поглядів від інших дорослих ви зловите.
Покажіть дитині магію фізику
Це ви такі розумаки знаєте звідки блискавка і чому шарудить пакет. А до певного віку це все магія!

Покажіть дитині як побудовано цей світ на власній кухні!
Зводіть на змагання на стадіоні
Особливо, якщо дитина вже цікавиться якимось видом спорту. Маленький футболіст буде вражений розмахом, а танцівниця зачарована професіоналами!

Покажіть їм, що тренувальний зал лише трамплін.
Подаруйте дитині кулінарний майстер-клас
Це така собі інвестиція, що повернеться. Ви ж хочете щоб хтось готував вам сніданки? Так дитина буде розуміти, що стоїть за кожним обідом і почне швидше вам допомагати.
Благодійність
Це серйозний досвід, але дуже важливий. Обери 2-3 фонди благодійні, які допомагають дітям, пенсіонерам, тваринам.

Поясни дитині, що іноді всі потребують допомоги і дай йому можливість обрати куди переказати гроші. Робіть це щомісячно змінюючи фонди. Вчіть дитину людяності.
Послухайте музику просто неба
Діти - це тонка матерія. Вони ловлять вайби на недоступній нам частоті, саме тому гарна музика і простір для бігу - perfect match.

Не треба вести дитину на концерт 30 second to Mars, просто послухайте класику чи легкий джаз, такі концерти влітку не рідкість.
Напишіть нам про ваш улюблений спогад із дитинства на hello@beridari.ua і отримайте знижку 10%!